Szukaj leku:Inne serwisy:
Google
Twoja wyszukiwarka

SPASMOLINA

Nazwa handlowa leku: SPASMOLINA

Nazwa polska leku: ALWERYNA

Nazwa międzynarodowa leku: Alverinum

Nazwa anglojęzyczna leku: Alverine

Postaci leku: Spasmolina - tabletki twarde 60 mg.

Wizytówka leku: Lek rozkurczowy.

Dostępność: Rp

Podmiot odpowiedzialny: Przedsiębiorstwo Farmaceutyczno-Chemiczne SYNTEZA Sp. z o.o.

Zalecany: w stanach skurczowych przewodu pokarmowego, w kolce jelitowej, w kamicy pęcherzyka żółciowego, w zapaleniu dróg żółciowych, którym towarzyszy kolka wątrobowa, w kolce nerkowej; pomocniczo w zapaleniu miedniczek nerkowych i pęcherza moczowego, w zespole drażliwego jelita grubego, w chorobie wrzodowej żołądka lub dwunastnicy; również w bolesnym miesiączkowaniu.

Działanie: jest syntetycznym, silnym środkiem rozkurczowym; działa na mięśnie gładkie narządów wewnętrznych. Działanie przeciwskurczowe występuje szczególnie silnie w obrębie dróg żółciowych, moczowych i przewodu pokarmowego; lek rozszerza również naczynia krwionośne; łatwo wchłania się z przewodu pokarmowego.

Niezalecany: przy nadwrażliwości na lek, ostrożnie u kobiet w ciąży, niewskazany w okresie karmienia piersią; dzieciom poniżej 13 roku życia; przy ciężkiej niewydolności krążenia, wątroby, nerek, niedrożności przewodu pokarmowego, niedociśnieniu (zbyt niskim ciśnieniu tętniczym).

Dawkowanie: doustne, wg zaleceń lekarza; zwykle dorośli 60-120 mg 3 razy na dobę; dzieci od 13 roku życia 60 mg 3 razy na dobę.

Możliwe skutki uboczne: osłabienie łaknienia, suchość w jamie ustnej, nudności, wymioty, bóle i zawroty głowy, osłabienie; przyspieszenie tętna, obniżenie ciśnienia tętniczego.

Autor (redaktor): Hasło opracowała lek. med. Maria Szubert.


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl