Szukaj leku:Inne serwisy:
Google
Twoja wyszukiwarka

CARIDENT

Nazwa handlowa leku: CARIDENT

Nazwa polska leku: FRAMYCETYNA + PAPAINA

Nazwa międzynarodowa leku: Framycetinum + Papainum

Nazwa anglojęzyczna leku: FRAMYCETIN + PAPAIN

Postaci leku: Carident - maść (100 mg/g framycetyny, 150 mg/g papainy i 80 mg/g benzoesanu sodu).

Wizytówka leku: Lek przeciwbakteryjny i przeciwgrzybiczy stosowany w chorobach jamy ustnej.

Dostępność: Rp

Zalecany: do leczenia miejscowego (zewnętrznego) owrzodzeń dziąseł, aft, nadżerek błony śluzowej jamy ustnej w przebiegu opryszczki, chorób przyzębia lub innych chorób ogólnych, skaleczeń lub odleżyn na dziąsłach spowodowanych protezami.

Działanie: przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze, ułatwiające oczyszczanie owrzodzenia ze skrzepów i jego gojenie; maść ma niewielkie działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne.

Niezalecany: przy nadwrażliwości na lek lub jego składniki; noworodkom i niemowlętom; przy podejrzeniu nowotworu w jamie ustnej.

Dawkowanie: miejscowo, wg zaleceń lekarza, zazwyczaj miejsca zmienione chorobowo należy smarować maścią lub robić okłady 3 razy dziennie, po jedzeniu i przepłukaniu ust wodą.

Możliwe skutki uboczne: w miejscu zastosowania może wystąpić niewielkie przekrwienie, uczucie szczypania, chwilowej zmiany smaku.

Autor (redaktor): Hasło opracowała lek. med. Maria Szubert


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl