Szukaj leku:Inne serwisy:
Google
Twoja wyszukiwarka

BIOPAROX

Nazwa handlowa leku: BIOPAROX

Nazwa polska leku: FUSAFUNGINA

Nazwa międzynarodowa leku: Fusafunginum

Nazwa anglojęzyczna leku: FUSAFUNGINE

Postaci leku: Bioparox - aerozol doustny i donosowy 0,125 mg/dawkę.

Wizytówka leku: Lek przeciwbakteryjny, antybiotyk i lek przeciwzapalny, do stosowania miejscowego na drogi oddechowe.

Dostępność: Rp

Zalecany: w leczeniu stanów zapalnych dróg oddechowych oraz śluzówki ust i gardła.

Działanie: podawany jako aerozol dociera do różnych fragmentów dróg oddechowych, gdzie działa miejscowo bakteriobójczo i przeciwgrzybiczo; zmniejsza też obrzęki i bóle.

Niezalecany: przy nadwrażliwości na lek, dzieciom poniżej 2,5 roku życia.

Dawkowanie: wziewne, wg zaleceń lekarza; zwykle dorośli co 4 godziny po 4 wdechy ustami lub każdym z nozdrzy w ciągu dnia; dzieci co 6 godzin po 4 wdechy ustami lub każdym z nozdrzy w ciągu dnia. Nie należy przerywać leczenia przed terminem określonym przez lekarza. Czas leczenia nie powinien zwykle przekraczać 10 dni.

Możliwe skutki uboczne: bardzo rzadkie - podrażnienie śluzówki ust i gardła, kichanie; u osób nadwrażliwych - wysypka, obrzęk i skurcz oskrzeli.

Autor (redaktor): Redakcja merytoryczna hasła mgr farmacji Magdalena Kurzyp


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl