Szukaj leku:Inne serwisy:
Google
Twoja wyszukiwarka

FUCIDIN (Krem, maść)

Nazwa handlowa leku: FUCIDIN (Krem, maść)

Nazwa polska leku: FUSYDOWY KWAS

Nazwa międzynarodowa leku: Acidum fusidicum

Nazwa anglojęzyczna leku: FUSIDIC ACID

Postaci leku: Fucidin - krem 20 mg/g; maść 20 mg/g.

Wizytówka leku: Lek przeciwbakteryjny, do użytku zewnętrznego.

Dostępność: Rp

Zalecany: w bakteryjnych zakażeniach skóry: liszajcu, czyraczności, w zapaleniu mieszków włosowych, zapaleniu gruczołów potowych, zanokcicy, pomocniczo w trądziku pospolitym.

Działanie: przeciwbakteryjne - poprzez hamowanie syntezy białek niezbędnych w procesach życiowych bakterii.

Niezalecany: przy nadwrażliwości na lek; w okresie ciąży; w okresie karmienia piersią na skórę sutka; do stosowania na błony śluzowe.

Dawkowanie: zewnętrzne, wg zaleceń lekarza, zazwyczaj na zmienione chorobowo miejsca (najlepiej w momencie pojawiania się zmian), uprzednio umyte, nakładać cienką warstwę kremu 2-3 razy dziennie i wcierać do całkowitego wchłonięcia; nie należy stosować na duże obszary skóry oraz na błony śluzowe - w momencie dostania się kremu do oka należy przemyć je dokładnie wodą. Czas trwania kuracji wynosi z reguły 7 dni.

Możliwe skutki uboczne: uczucie pieczenia, świądu, przeczulicy w miejscu zastosowania kremu; ból, obrzęk lub zaczerwienienie, wysypka, nadmierna suchość skóry.

Autor (redaktor): Hasło opracowała lek. med. Maria Szubert


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl