Szukaj leku:Inne serwisy:
Google
Twoja wyszukiwarka

ARTHRYL

Nazwa handlowa leku: ARTHRYL

Nazwa polska leku: GLUKOZAMINA

Nazwa międzynarodowa leku: Glucosaminum / Glucosamini sulfas

Nazwa anglojęzyczna leku: GLUCOSAMINI SULFAS

Postaci leku: Arthryl - roztwór do wstrzykiwań domięśniowych 400 mg, proszek do sporządzania roztworu doustnego 1500 mg.

Wizytówka leku: Lek przeciwdziałający degeneracji chrząstki, zapobiegający chorobie zwyrodnieniowej stawu kolanowego.

Dostępność: Rp

Zalecany: przy zmianach zwyrodnieniowych stawów. Uwaga: w trakcie leczenia można stosować zabiegi fizykoterapii i kinezyterapii.

Działanie: główny składnik leku - siarczan glukozaminy jest niezbędny do tworzenia się substancji podstawowej chrząstki.

Niezalecany: przy nadwrażliwości na lek, przy fenyloketonurii - preparat w proszku (z powodu zawartości aspartamu), w pierwszych trzech miesiącach ciąży, a w dalszym jej przebiegu i podczas karmienia tylko wyjątkowo i pod ścisłym nadzorem lekarza; preparat w zastrzykach nie nadaje się do stosowania u pacjentów uczulonych na lidokainę i cierpiących na niewydolność mięśnia sercowego lub zaburzenia przewodzenia impulsów nerwowych w sercu.

Dawkowanie: doustne, wg zaleceń lekarza; zwykle zawartość 1 saszetki rozpuszczoną w 50-100 ml wody należy pić raz na dobę przez 6 tygodni. Lek należy dokładnie wymieszać, aż do otrzymania przezroczystego roztworu. Domięśniowo, wg zaleceń lekarza, zwykle 2 razy w tygodniu po 400 mg przez 6 tygodni.

Możliwe skutki uboczne: krótkotrwałe dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego, takie jak: biegunka, zaparcia, wzdęcia oraz bóle w nadbrzuszu. Mogą wystąpić reakcje uczuleniowe: świąd skóry, rumień, duszności.

Inne leki z tej grupy: Arthryl, Artraxin, Glukozamina Pharma Nord, Stavaktiv Elastik.

Autor (redaktor): Redakcja merytoryczna hasła mgr farmacji Magdalena Kurzyp


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl