Szukaj leku:Inne serwisy:
Google
Twoja wyszukiwarka

HYALGAN

Nazwa handlowa leku: HYALGAN

Nazwa polska leku: HIALURONOWY KWAS

Nazwa międzynarodowa leku: Acidum hyaluronicum

Nazwa anglojęzyczna leku: Hyaluronic acid

Postaci leku: Hyalgan - roztwór do wstrzyknięć dostawowych 10 mg/ml.

Wizytówka leku: Lek regenerujący chrząstkę stawową.

Dostępność: Rp

Zalecany: przy chorobie zwyrodnieniowej, bólach związanych ze zmianami zwyrodnieniowymi w stawach, bólach pourazowych ze stanem zapalnym i obrzękiem, przy zmianach w stawach spowodowanych urazem, zwyrodnieniami, niektórymi chorobami stawów.

Działanie: lek wstrzyknięty do stawu poprawia metabolizm i funkcjonowanie chrząstki stawowej i błony maziowej, ułatwia prawidłową regenerację stawu, poprawia jego smarowanie, działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie.

Niezalecany: przy nadwrażliwości na lek; w okresie ciąży i karmienia piersią; w przypadku współistnienia chorób skóry lub niezdiagnozowanych zmian skórnych w okolicy stawu; ostrożnie przy ciężkich zapaleniach stawów, zwłaszcza o nieznanej przyczynie.

Dawkowanie: dostawowo, wg zaleceń lekarza, zwykle należy wstrzykiwać 2 ml preparatu do chorego stawu (chorych stawów) co tydzień przez 3-5 tygodni.

Możliwe skutki uboczne: ból, obrzęk stawu, zmiany w miejscu wstrzyknięcia.

Autor (redaktor): Hasło opracowała lek. med. Maria Szubert


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl