Szukaj leku:Inne serwisy:
Google
Twoja wyszukiwarka

HISTAGLOBULINA

Nazwa handlowa leku: HISTAGLOBULINA

Nazwa polska leku: HISTAMINA + IMMUNOGLOBULINY

Nazwa międzynarodowa leku: Immunoglobulinum humanum + Histamini dihydrochloridum

Nazwa anglojęzyczna leku: Histamine dihydrochloride + Immunoglobulins

Postaci leku: Histaglobulina - liofilizat i rozpuszczalnik do sporządzenia roztworu do wstrzykiwań (0,15 mcg histaminy i 12 mg immunoglobuliny).

Wizytówka leku: Lek przeciwuczuleniowy.

Dostępność: Rp

Zalecany: jako leczenie zapobiegawcze w chorobach uczuleniowych, do stosowania pomiędzy ostrymi napadami choroby.

Działanie: jest połączeniem histaminy - czynnika, który uwolniony w organizmie podczas reakcji uczuleniowej, wywołuje jej objawy oraz gammmaglobuliny wyosobnionej z krwi ludzkiej - czynnika, który zawiera przeciwciała, m.in. przeciw infekcjom bakteryjnym. Zawarta w preparacie histamina ma odczulić organizm na jej działanie i zmniejszyć objawy reakcji alergicznych, gammaglobulina ma w sposób bierny wzmocnić odporność organizmu poprzez dodanie mu gotowych przeciwciał.

Niezalecany: przy nadwrażliwości na lek, podczas ciąży lub w okresie krwawienia miesiączkowego. Inne przeciwwskazania do stosowania leku to ostre choroby uczuleniowe, napady astmy; w przypadku współistniejącego zakażenia należy najpierw je wyleczyć preparatami przeciwbakteryjnymi.

Dawkowanie: podskórnie, wg zaleceń lekarza; zwykle dorośli - 1 wstrzyknięcie podskórne po 2 ml co 4-7 dni, dzieci - pierwsze wstrzyknięcie 1 ml, następne dwa po 2 ml, podaje się co 7-14 dni. Powtarzanie wstrzyknięć zależnie od wskazań lekarza.

Możliwe skutki uboczne: objawy uczuleniowe - w miejscu wstrzyknięcia lub ogólne - do wstrząsu uczuleniowego włącznie; wstrzyknięć należy dokonywać w ośrodkach zdrowia, gdzie istnieje możliwość natychmiastowego wezwania lekarza.

Inne leki z tej grupy: Histaglobin, Histaglobin Triplex.

Autor (redaktor): Redakcja merytoryczna hasła mgr farmacji Magdalena Kurzyp


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl