Szukaj leku:Inne serwisy:
Google
Twoja wyszukiwarka

IBUSTRIN

Nazwa handlowa leku: IBUSTRIN

Nazwa polska leku: INDOBUFEN

Nazwa międzynarodowa leku: Indobufenum

Nazwa anglojęzyczna leku: INDOBUFEN

Postaci leku: Ibustrin - tabletki 200 mg.

Wizytówka leku: Lek przeciwzakrzepowy.

Dostępność: Rp

Zalecany: w chorobach, w których nadmierne zlepianie się płytek krwi lub pobudzenie zlepiania może być czynnikiem decydującym o tworzeniu się zakrzepów w naczyniach krwionośnych: w chorobie wieńcowej serca, w stanach pozawałowych, w zaburzeniach krążenia mózgowego, w pooperacyjnych powikłaniach zakrzepowych, w schorzeniach naczyń krwionośnych na tle miażdżycy, w zakrzepicy, zaburzeniach przemiany tłuszczów w organizmie, w cukrzycy.

Działanie: przeciwdziała tworzeniu się zakrzepów krwi poprzez zahamowanie zlepiania się płytek krwi.

Niezalecany: przy nadwrażliwości na lek, podczas ciąży i karmienia piersią; przy zaburzeniach krzepnięcia krwi (skazach krwotocznych), przy zaburzeniach czynności nerek, znacznym nadciśnieniu oraz zaburzeniach żołądkowo-jelitowych.

Współdziałanie: należy zachować wyjątkową ostrożność podczas równoczesnego przyjmowania innych leków przeciwzakrzepowych oraz tzw. niesteroidowych leków przeciwzapalnych (np. aspiryna, Butapirazol, Ibuprofen, Mefacit, Metindol, Naproxen, Rantudil, Voltaren). Chorym z cukrzycą, leczonym doustnymi lekami przeciwcukrzycowymi, zaleca się częstą kontrolę poziomu cukru we krwi.

Dawkowanie: doustne, wg zaleceń lekarza; zwykle dorośli - 200-400 mg na dobę podzielone na dwie dawki co 12 godzin.

Możliwe skutki uboczne: niekiedy występują łagodne, przemijające zaburzenia żołądkowe, wzdęcia, zaparcia. Podczas wystąpienia krwawień z dziąseł i z nosa należy skontaktować się z lekarzem. Niezwykle rzadko występują reakcje alergiczne - należy wówczas przerwać leczenie.

Inne leki z tej grupy: Ibustrin, Indobufen.

Autor (redaktor): Redakcja merytoryczna hasła mgr farmacji Magdalena Kurzyp


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl