Szukaj leku:Inne serwisy:
Google
Twoja wyszukiwarka

DIVASCAN

Nazwa handlowa leku: DIVASCAN

Nazwa polska leku: IPRAZOCHROM

Nazwa międzynarodowa leku: Iprazochromum

Nazwa anglojęzyczna leku: IPRAZOCHROME

Postaci leku: Divascan - tabletki 2,5 mg.

Wizytówka leku: Lek przeciwmigrenowy i przeciwkrwotoczny.

Dostępność: Rp

Zalecany: w napadowych bólach głowy, w migrenie i migrenopodobnych zespołach bólowych przebiegających ze zwiększoną przepuszczalnością naczyń krwionośnych, w migrenie ocznej; lek jest polecany warunkowo w bólach głowy stanowiących objaw innego, rozpoznanego już schorzenia - jako lek objawowy, np. we wczesnym okresie zaburzeń czynności siatkówki oka, wynikających ze zmian naczyniowych powstałych w przebiegu cukrzycy.

Działanie: przeciwstawne do jednego z silniejszych związków kurczących naczynia krwionośne w organizmie - serotoniny. Uszczelnia naczynia krwionośne włosowate, zmniejsza ich przepuszczalność dla osocza krwi, hamując jego przesiąkanie do tkanek; w chorobach naczyń włosowatych hamuje przesiąkanie krwi do tkanek.

Niezalecany: przy nadwrażliwości na lek, podczas ciąży.

Dawkowanie: doustne, wg zaleceń lekarza; zwykle dorośli 3 razy dziennie po 1 tabletce.

Możliwe skutki uboczne: skórne reakcje alergiczne; czerwonobrązowa barwa moczu nie ma znaczenia.

Autor (redaktor): Redakcja merytoryczna hasła mgr farmacji Magdalena Kurzyp


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl