Szukaj leku:Inne serwisy:
Google
Twoja wyszukiwarka

VIOSEPT

Nazwa handlowa leku: VIOSEPT

Nazwa polska leku: KLIOCHINOL + BROMEK DOMIFENU + TRIPELENAMINA

Nazwa międzynarodowa leku: Clioquinolum + Domipheni bromidum + Tripelennamini hydrochloridum

Nazwa anglojęzyczna leku: Clioquinol + Domiphen + Tripelennamine hydrochloride

Postaci leku: Viosept - maść (20 mg/g kliochinolu, 0,5 mg/g bromku domifenu i 20 mg/g tripelenaminy).

Wizytówka leku: Lek przeciwzapalny, przeciwbakteryjny i przeciwgrzybiczy, do użytku zewnętrznego.

Dostępność: Rp

Zalecany: w grzybicach skóry, w powierzchownych nadżerkach skóry zakażonych bakteriami, w wyprzeniach bakteryjnych i drożdżakowych, w liszajcu pospolitym.

Działanie: jest lekiem złożonym i jego działanie zależy od sumy działania składników, działa przeciwzapalnie, zmniejsza swędzenie i bolesność skóry, przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo. Składniki: chlorowodorek tripelenaminy - działa przeciwhistaminowo, przeciwświądowo i przeciwobrzękowo poprzez uszczelnienie najdrobniejszych naczyń krwionośnych skóry - naczyń włosowatych; kliochinol - działa przeciwbakteryjnie, przeciwgrzybiczo i przeciwpierwotniakowo; bromek domifenu - działa silnie przeciwbakteryjnie oraz ma właściwości ułatwiające rozpuszczenie ropnej wydzieliny oraz przenikanie leku w głąb zakażonych i martwiczych komórek.

Niezalecany: przy nadwrażliwości na lek lub jego składniki.

Dawkowanie: zewnętrznie, wg zaleceń lekarza; zwykle niewielką ilość maści wciera się 1-2 razy dziennie w chore miejsca na skórze. Nie stosuje się na błony śluzowe.

Możliwe skutki uboczne: rzadko występują przejściowe podrażnienia skóry.

Autor (redaktor): Redakcja merytoryczna hasła mgr farmacji Magdalena Kurzyp


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl