Szukaj leku:Inne serwisy:
Google
Twoja wyszukiwarka

OSTEOGENON

Nazwa handlowa leku: OSTEOGENON

Nazwa polska leku: KOMPLEKS OSSEINOWO-HYDROKSYAPATYTOWY

Nazwa międzynarodowa leku: Osseinum hydroxyapatitum compositum

Nazwa anglojęzyczna leku: OSSEIN HYDROXYAPATITE COMPLEX

Postaci leku: Osteogenon - tabletki powlekane 800 mg.

Wizytówka leku: Lek regulujący gospodarkę wapniowo-fosforanową.

Dostępność: Rp

Ostrzeżenia: :

Zalecany: w ciąży i okresie karmienia piersią jako źródło wapnia, dzieciom w okresie intensywnego wzrostu, pomocniczo w regeneracji po złamaniach oraz w osteoporozie (zarówno pierwotnej jak i wtórnej, tj. występującej po stosowaniu glikokortykosteroidów, po długotrwałym unieruchomieniu, po złamaniach, w przebiegu innych chorób).

Działanie: kompleks osseiny i hydroksyapatytu to połączenie aktywnych, naturalnych składników kości (w tym czynników wzrostu i minerałów: wapnia i fosforu), które mają zdolność przebudowywania tkanki kostnej.

Niezalecany: przy nadwrażliwości na lek; przy hiperkalcemii (stanach z podwyższonym stężeniem wapnia we krwi); współistnieniu lub skłonnościach do kamicy nerkowej, niewydolności nerek.

Współdziałanie: przy stosowaniu leku równocześnie z tetracyklinami (Doxycyclinum, Tetracyclinum) lub solami żelaza (np. Ascofer, Hemofer, Tardyferon) należy zachować 3-godzinny odstęp pomiędzy lekami. Ostrożnie stosować podczas leczenia witaminą D.

Dawkowanie: doustne, wg zaleceń lekarza, w osteoporozie zazwyczaj 2 razy dziennie 2-4 tabletki; w profilaktyce: 1-2 tabletki dziennie.

Inne leki z tej grupy: Ossopan, Osteogenon.

Autor (redaktor): Hasło opracowała lek. med. Maria Szubert


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl