Szukaj leku:Inne serwisy:
Google
Twoja wyszukiwarka

CROTAMITON

Nazwa handlowa leku: CROTAMITON

Nazwa polska leku: KROTAMITON

Nazwa międzynarodowa leku: Crotamitonum

Nazwa anglojęzyczna leku: CROTAMITON

Postaci leku: Crotamiton - maść 100 mg/g; Crotamiton 10% - płyn do stosowania na skórę 100 mg/g.

Wizytówka leku: Lek przeciwświerzbowy, do użytku zewnętrznego.

Dostępność: Rp

Zalecany: przeciw świerzbowi, przeciw świądowi odbytu, przeciw świądowi starczemu, w zmianach skórnych wtórnie zakażonych bakteriami.

Działanie: przeciwświądowe, przeciwbakteryjne, przeciwświerzbowe. Działa szybko i przez dłuższy czas.

Niezalecany: przy nadwrażliwości na lek, niemowlętom; nie powinien być stosowany na ostre sączące i pęcherzykowe zapalenie skóry oraz w okolicy oczu.

Dawkowanie: zewnętrznie, wg zaleceń lekarza; zwykle w świądzie - stosować miejscowo na swędzące powierzchnie skóry maść lub płyn kilka razy dziennie. W świerzbie - po uprzedniej kąpieli i wysuszeniu skóry wciera się maść lub płyn, najlepiej na noc. Konieczne jest smarowanie całej skóry z wyjątkiem twarzy. Po 24 godzinach zabieg powtórzyć. Czasem powtarza się zabieg po raz trzeci. Po 2-3 dniach po ostatnim smarowaniu należy wziąć kąpiel, zmienić bieliznę osobistą i pościelową. Kilkudniowe leczenie jest często niewystarczające. Uwaga: w czasie leczenia należy chronić oczy. Konieczna jest zmiana bielizny osobistej i pościelowej po ostatniej kąpieli; leczenie warto przeprowadzić u wszystkich domowników.

Możliwe skutki uboczne: przejściowe zaczerwienienie skóry i uczucie ciepła, niekiedy skórne odczyny alergiczne.

Autor (redaktor): Redakcja merytoryczna hasła mgr farmacji Magdalena Kurzyp


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl