Szukaj leku:Inne serwisy:
Google
Twoja wyszukiwarka

LEVOPRONT

Nazwa handlowa leku: LEVOPRONT

Nazwa polska leku: LEWODROPROPIZYNA

Nazwa międzynarodowa leku: Levodropropizinum

Nazwa anglojęzyczna leku: Levodropropizine

Postaci leku: Levopront - syrop 0,006 g/ml.

Wizytówka leku: Syrop przeciwkaszlowy.

Dostępność: Rp

Podmiot odpowiedzialny: Dompé Farmaceutici S.p.A.

Ostrzeżenia: Lek może upośledzać sprawność psychofizyczną; należy zachować ostrożność przy prowadzeniu pojazdów i obsłudze maszyn; nie wolno pić alkoholu.

Zalecany: do leczenia kaszlu.

Działanie: lek działa na oskrzela, hamuje odruch kaszlowy.

Niezalecany: przy nadwrażliwości na lek lub jego składniki, w okresie ciąży i karmienia piersią; przy niewydolności wątroby, ostrożnie w niewydolności nerek; przy zaburzeniach mogących mieć wpływ na czynność rzęsek nabłonka oddechowego (np. nadmiernym wydzielaniu śluzu w drzewie oskrzelowym, zespole Kartagenera, dyskinezie rzęsek).

Współdziałanie: nie należy stosować łącznie z lekami uspokajającymi i nasennymi (np. Elenium, Luminalum, Signopam) oraz z alkoholem.

Dawkowanie: doustnie, wg zaleceń lekarza, zwykle dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia 60 mg (10 ml) syropu jednorazowo, dawki należy powtarzać nie częściej niż 3 razy dziennie; dzieciom powyżej 2 roku życia: 1 mg na każdy kilogram masy ciała do trzech razy na dobę, nie częściej niż co 6 godzin. Leku nie należy stosować dłużej niż 7 dni.

Możliwe skutki uboczne: reakcje nadwrażliwości, wysypka, pokrzywka, skurcz oskrzeli, dolegliwości żołądkowo-jelitowe, senność, ból głowy, kołatania serca.

Autor (redaktor): Hasło opracowała lek. med. Maria Szubert.


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl