Szukaj leku:Inne serwisy:
Google
Twoja wyszukiwarka

ALOMIDE

Nazwa handlowa leku: ALOMIDE

Nazwa polska leku: LODOKSAMID

Nazwa międzynarodowa leku: Lodoxamidum

Nazwa anglojęzyczna leku: Lodoxamide

Postaci leku: Alomide - krople do oczu 1 mg/ml.

Wizytówka leku: Lek przeciwuczuleniowy, do użytku zewnętrznego.

Dostępność: Rp

Zalecany: w alergicznym zapaleniu spojówek sezonowym i całorocznym, w łzawieniu lub pieczeniu wynikającym z nadwrażliwości, np. na soczewki kontaktowe, w atopowym zapaleniu spojówek, w wiosennym zapaleniu rogówki.

Działanie: hamuje natychmiastową reakcję nadwrażliwości, zapobiega uwalnianiu czynników odpowiedzialnych za stan zapalny, przez co wpływa na zmniejszenie łzawienia, przekrwienia, pieczenia i uczucia ciała obcego w oku.

Niezalecany: przy nadwrażliwości na lek; w okresie ciąży i karmienia piersią; dzieciom poniżej 3 roku życia; przy założonych soczewkach kontaktowych.

Dawkowanie: dospojówkowo, wg zaleceń lekarza, zazwyczaj po 1 kropli roztworu do każdego oka 4 razy na dobę. Przed zakropleniem należy wyjąć soczewki kontaktowe i przemyć oko. Nie wolno zakładać soczewek wcześniej niż po upływie kilku godzin od ostatniego zakroplenia. Lek należy stosować do ustąpienia objawów.

Możliwe skutki uboczne: chwilowe pieczenie, swędzenie, łzawienie oka, ból gałki ocznej, przekrwienie spojówki i twardówki, uczucie obecności ciała obcego lub zmęczenia oka; rzadko ból i zawroty głowy, uderzenia gorąca.

Autor (redaktor): Hasło opracowała lek. med. Maria Szubert; redakcja merytoryczna hasła mgr farmacji Magdalena Kurzyp.


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl