Szukaj leku:Inne serwisy:
Google
Twoja wyszukiwarka

LOPERAMID WZF

Nazwa handlowa leku: LOPERAMID WZF

Nazwa polska leku: LOPERAMID

Nazwa międzynarodowa leku: Loperamidum / Loperamidi hydrochloridum

Nazwa anglojęzyczna leku: LOPERAMIDE HYDROCHLORIDE

Postaci leku: Loperamid WZF - tabletki 2 mg.

Wizytówka leku: Lek przeciwbiegunkowy.

Dostępność: Rp

Ostrzeżenia: Lek może upośledzać sprawność psychofizyczną; należy zachować ostrożność przy prowadzeniu pojazdów i obsłudze maszyn.

Niezalecany: przy nadwrażliwości na lek, podczas ciąży i karmienia piersią, dzieciom poniżej 6. roku życia. Przeciwwskazaniem do stosowania leku jest ostre wrzodziejące zapalenie jelit lub rzekomobłoniaste zapalenie jelit, niedrożność jelit, zaparcia, zaburzenia czynności wątroby.

Dawkowanie: doustne, dorośli i dzieci powyżej 12 lat - w ostrej biegunce: początkowo 4 mg (2 tabletki), następnie podaje się 2 mg (1 tabletka) po każdym płynnym stolcu. Dzieci od 6 do 12 lat, doustnie - początkowo 2 mg (1 tabletka), potem 2 mg po każdym płynnym stolcu. W leczeniu biegunki przewlekłej podaje się dorosłym początkowo 2 tabletki, dzieciom 1 tabletkę a następnie, do czasu uzyskania poprawy (1-2 stolce dziennie), od 1 do 6 tabletek na dobę. Nie wolno przekraczać dobowej dawki maksymalnej, która wynosi 12 mg (6 tabletek) dla dorosłych oraz 6 mg (3 tabletki) dla dzieci. Jeśli podczas leczenia ostrej biegunki w ciągu 48 godzin nie nastąpi poprawa, należy skontaktować się z lekarzem. Podczas leczenia należy zachować dietę biegunkową.


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl