Szukaj leku:Inne serwisy:
Google
Twoja wyszukiwarka

LORATAN

Nazwa handlowa leku: LORATAN

Nazwa polska leku: LORATADYNA

Nazwa międzynarodowa leku: Loratadinum

Nazwa anglojęzyczna leku: LORATADINE

Postaci leku: Loratan - kapsułki elastyczne 10 mg; Loratan - syrop 5 mg/5 ml (Rp).

Wizytówka leku: Lek przeciwuczuleniowy.

Dostępność: Bez recepty/Rp

Zalecany: w objawowym (łagodzącym objawy lecz nie leczącym przyczyn) leczeniu kataru uczuleniowego, kataru siennego, przewlekłej pokrzywki i innych chorób skóry przebiegających ze znacznym swędzeniem.

Działanie: blokuje działanie histaminy - podstawowego czynnika wywołującego reakcję alergiczną u człowieka. Pod wpływem działania leku zmniejsza się wrażliwość tkanek na histaminę, w związku z czym reakcja alergiczna jest mniej gwałtowna. Lek przeciwdziała tworzeniu się obrzęków alergicznych, pokrzywki i odczynów alergicznych błon śluzowych oraz działa przeciwświądowo.

Niezalecany: w okresie ciąży i karmienia piersią. Nie należy stosować u dzieci do 2. roku życia, ostrożnie u osób w podeszłym wieku.

Dawkowanie: doustne; zwykle dorośli i dzieci o masie ciała powyżej 30 kg 1 tabletkę 10 mg 1 raz dziennie. Dzieci ważące poniżej 30 kg - 1/2 tabletki (5 mg) raz dziennie. Preparat należy odstawić na tydzień przed ewentualnymi alergicznymi testami skórnymi.

Możliwe skutki uboczne: bóle głowy, nudności, zmęczenie.

Inne leki z tej grupy: Alerfan, Aleric, Claritine, Flonidan, Lorahexal, LoraLEK, Loram, Lorapozzan, Loratadine Teva 1 mg/ml, Loratadyna, Loratan, Loratine, Loravin, Lorivax, Loropoz, Nalergine, Roletra, Rotadin.


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl