Szukaj leku:Inne serwisy:
Google
Twoja wyszukiwarka

MYCOSOLON

Nazwa handlowa leku: MYCOSOLON

Nazwa polska leku: MAZIPREDON + MIKONAZOL

Nazwa międzynarodowa leku: Mazipredonum + Miconazoli nitras

Nazwa anglojęzyczna leku: Mazipredone + Miconazole nitrate

Postaci leku: Mycosolon - maść (2,5 mg/g mazipredonu i 20 mg/g mikonazolu).

Wizytówka leku: Lek przeciwgrzybiczy, do użytku zewnętrznego.

Dostępność: Rp

Zalecany: w zakażeniach grzybiczych skóry, w zakażeniach mieszanych bakteryjno-grzybiczych.

Działanie: mikonazol wykazuje szerokie działanie grzybobójcze i hamujące rozwój grzybów oraz działanie przeciwbakteryjne na niektóre rodzaje bakterii; zastosowany na skórę działa tylko miejscowo; dodatek mazypredonu o działaniu przeciwzapalnym, przeciwświądowym i antyalergicznym wspomaga działanie mikonazolu.

Niezalecany: przy nadwrażliwości na lek lub jego składniki; przy chorobach skóry wirusowych (opryszczka, ospa wietrzna, półpasiec), gruźliczych i nowotworowych.

Dawkowanie: zewnętrznie, wg zaleceń lekarza; zwykle stosuje się maść 1-2 razy dziennie aż do ustąpienia objawów chorobowych.

Możliwe skutki uboczne: mogą wystąpić skórne odczyny alergiczne, podrażnienie, pieczenie skóry.

Autor (redaktor): Redakcja merytoryczna hasła mgr farmacji Magdalena Kurzyp


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl